Salon Drzwi – Warszawa
ul. Grochowska 102 lok U.2
04-301Warszawa
tel. 22 119 00 50
mail: biuro@salon-drzwi.pl

Rolety mini naścienne i na okno

Rolety mini cieszą się dużym powodzeniem z powodu ich wielu zalet. Są znacznie tańsze od klasycznych rozwiązań oraz o wiele łatwiejsze w montażu, który nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi. Dostępne w ogromnej gamie kolorów mogą być atrakcyjną dekoracją okna oraz skutecznie ochronią przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dostępne są również mini rolety na wymiar, które można precyzyjnie dopasować do wymiarów i konstrukcji okna.

Proste i eleganckie rolety mini

Cechami, które sprawiają, że mini rolety okienne cieszą się takim uznaniem, są ich prostota i elegancja. Jest to efektem zaprojektowania takiej konstrukcji, w której mechanizm pozostaje niewidoczny, gwarantując estetyczny wygląd przesłony. W efekcie – pomimo braku kasety maskującej – doskonale prezentują się zarówno na małym, jak i na dużym oknie. Niemal wszystkie mini rolety wewnętrzne są wyposażone w mechanizm koralikowy, który efektownie uzupełnia design przesłon. Jest też łatwy w obsłudze, nie plącze się, a uzupełniony specjalnym hamulcem, pozwala na zatrzymanie tkaniny w dowolnej pozycji. Takie rozwiązanie korzystnie wpływa na funkcjonalność rolet, gdyż pozwala na regulowanie ilości światła słonecznego, jakie wpada do wnętrza. Oznacza to, że jeśli słońce jest wysoko, nie trzeba zasłaniać całego okna, izolując mieszkanie czy dom od świata zewnętrznego. Prostota i elegancja, jaką wyróżniają się mini rolety okienne, są też efektem zastosowanych tkanin. Ogromne bogactwo materiałów sprawia, że można je dobrać zarówno do klasycznych aranżacji wnętrz, jak i do stylowych, retro czy futurystycznych.

rolety materiałowe okienne z Warszawy

Rolety mini – montaż na ścianie i oknie

Mini rolety wewnętrzne są dostępne w dwóch wariantach montażu. Można je mocować bezpośrednio do ramy okiennej lub też do ściany nad oknem. Zarówno rolety naścienne, jak i naokienne są przytwierdzane za pomocą specjalnych uchwytów. Różnica polega na tym, że pierwsze wymagają wykonania otworów i przykręcenia uchwytów do ściany. Następnie w przytwierdzonych uchwytach umieszcza się rolkę z tkaniną i mechanizm koralikowy lub żyłkę.  Znacznie prostszy i całkowicie nieinwazyjny jest montaż mini rolet mocowanych na ramie. Po złożeniu wszystkich części uchwytu konstrukcja jest po prostu zawieszana na górnej ramie okiennej. Aby nie uległa przesunięciu czy nie spadła podczas użytkowania lub otwierania okna, dodatkowo mocuje się ją za pomocą elementów samoprzylepnych.

Różne kolory i rodzaje tkanin

Niewątpliwą zaletą, jaką wyróżniają się mini rolety zewnętrzne jest ich ogromna różnorodność. W ofercie producenta zazwyczaj można znaleźć warianty tekstylne, podgumowane, termoizolacyjne Czu typu dzień noc, wykonane z tkanin w rozmaitych kolorach i wzorach. Są to zarówno motywy tradycyjne, roślinne, geometryczne, abstrakcyjne, dziecięce, jak i tkaniny w jednolitym kolorze. Roleta mini może też pełnić rozmaite funkcje, począwszy od zaciemniania pomieszczenia, przez ochronę przed nasłonecznieniem czy też zapewnienie intymności wnętrza. Na tę różnorodność funkcji pozwalają materiały o różnej grubości i przepuszczalności światła.