Salon Drzwi – Warszawa
ul. Grochowska 102 lok U.2
04-301Warszawa
tel. 22 119 00 50
mail: biuro@salon-drzwi.pl

Żaluzje okienne

Żaluzje do okien to jeden z najpopularniejszych systemów osłaniania pomieszczenia przed wzrokiem ciekawskich oraz nadmiarem światła i ciepła. Kiedyś kojarzone wyłącznie z anonimową przestrzenią biurową, szturmem zdobyły nasze domy i mieszkania. Trudno się dziwić: żaluzje łatwo utrzymać w czystości oraz wygodnie reguluje się dzięki nim dopływ światła do pomieszczenia. Najprostsze i najpopularniejsze żaluzje aluminiowe najczęściej montuje się w przestrzeni publicznej: biurach, zakładach usługowych, gabinetach lekarskich. Żaluzje drewniane chętniej zamawiane do mieszkań i domów. To naprawdę stylowa aranżacja okna tworząca niezwykły klimat pomieszczenia – zwłaszcza żaluzje z ciemnego egzotycznego drewna wyglądają bardzo intrygująco. Można oczywiście postawić na żaluzje kolorowe; wtedy pokój prezentuje się awangardowo. Dobrze też sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Nie ma chyba pomieszczenia, któremu żaluzje nie dodałyby uroku i nie sprawiły, że staje się ono bardziej nastrojowo.

Żaluzje okienne z Warszawy

Żaluzje do wszystkich wnętrz

Żaluzje okienne sprawdzają się we wszystkich wnętrzach. Wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony od stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Żaluzje biurowe to najczęściej modele aluminiowe lub białe. Białe żaluzje dają wrażenie optycznego powiększenia pomieszczenia oraz jego sterylnej czystości. Na pewno warto je zamontować w gabinecie dentystycznym czy kosmetycznym. Świetnie sprawdzą się też w malutkim mieszkaniu. Bardzo rozsądnym rozwiązaniem są żaluzje aluminiowe do kuchni. Żaluzje kuchenne są o wiele funkcjonalniejsze niż zwykła zasłony i firanki: nie chłoną zapachów; są też lepsze niż zazdrostki (czyli krótkie firanki lokalizowane na wysokości wzroku) – można przez nie wyglądać na zewnątrz, samemu nie będą zauważonym.

Eleganckie żaluzje drewniane

W salonie czy innym pomieszczeniu reprezentacyjnym najlepiej sprawdzą się żaluzje drewniane. Są bardzo eleganckie. Indywidualizują pomieszczenie, sprawiają, że nie ma się skojarzeń z biurem. Żaluzje z drewnianych cieniutkich listewek mogą być białe, mieć jasny sosnowy kolor albo ciemny – mahoniowy. Od koloru zależy cała aranżacja pomieszczenia. Na rynku dostępne są żaluzje w kolorach: mahoń, wenge, teak, orzech, sosna czy wiśnia. Nowoczesna forma i kolorystyka retro sprawiają, że żaluzje drewniane dobrze prezentują się zarówno w tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrzach.

Wykonujemy żaluzje na wymiar

Najlepiej zamówić żaluzje na wymiar. Można wtedy podjąć decyzję, czy montujemy je na nadprożu okiennym i jedną szeroką żaluzją zasłaniamy wszystkie okna, czy montujemy osobne żaluzje na każdą szybę. Oba rozwiązania mają wady i zalety. W pierwszym przypadku żaluzje wewnętrze dają mniejsze możliwości manewru: kiedy je podnosimy, światło wdziera się do pomieszczenia przez wszystkie szyby. Żaluzje montowane osobno w każdym oknie to szansa na częściowe odcięcie dopływu światła. Równie ważne jest, żeby na wymiar robione były żaluzje dachowe. Niezbędne są tu prowadnice, utrzymujące żaluzję na miejscu i zapobiegające jej zniszczeniu. Na rynku dostępne są żaluzje sterowane manualnie albo elektryczne na pilot. To ostatnie rozwiązanie doskonałe jest do sypialni.

Żaluzje okienne z Warszawy

Klasyczna przysłona okienna

Kiedyś żaluzje uchodziły za synonim nowoczesności. Dziś to już klasyczna przysłona okienna, która zdecydowanie przewyższa walory firanek i zasłon. Żaluzje w oknach to komfort użytkowania i czyszczenia. To możliwość regulowania dopływu światła i ciepła do pomieszczenia, ochrona przed wzrokiem ciekawskich; to świetna klamra aranżacyjna. Klasyczne żaluzje wewnętrzne produkowane są w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Jeśli zależy nam na nietypowej aranżacji pomieszczenia, możemy zamówić nawet takie, w których każdą lamela (czyli listewka, ten blaszany/drewniany pasek) jest innej barwy. Najprostsze żaluzje okienne montować można samodzielnie – takie kupimy w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz albo w markecie budowlanym. Lepiej jednak postawić na żaluzje robione na wymiar. Będziemy wtedy mieć pewność, że zostaną perfekcyjnie dopasowane.