Salon Drzwi – Warszawa
ul. Grochowska 102 lok U.2
04-301Warszawa
tel. 22 119 00 50
mail: biuro@salon-drzwi.pl

Verticale

Verticale to żaluzje pionowe przeznaczone do regulowania dopływu światła w dużych pomieszczeniach użyteczności publicznej jak sale konferencyjne, hale widowiskowe, aule, biura. Sprawdzają się także w domach z dużymi przeszklonymi powierzchniami. Jeśli mamy salon z widokiem na ogród, penthouse z widokiem na całą metropolię czy loft z jeszcze atrakcyjniejszą ekspozycją za oknem, verticale oddadzą nam nieocenione usługi. Żaluzje pionowe składają się odpowiedniej ilości tekstylnych lub wykonanych z tworzywa sztucznego lameli, które najczęściej sięgają od sufitu do podłogi, ale mogą być i krótsze, np. do parapetu. Wybór kolorów lameli jest tak samo duży jak w przypadku wszystkich innych nowoczesnych osłon okiennych: rolet, żaluzji czy plis. Verticale elektryczne sterowane pilotem to niesamowita wygoda, kiedy prowadzi się wykład z prezentacją i zależy nam na zasłanianiu odsłanianiu okien bez konieczności odrywania się od pracy.

Idealne do domu i biura

Verticale dla domu i biura Warszawa

Zarówno w przypadku żaluzji poziomych jak i pionowych lamele połączone są sznurkiem, żyłką lub łańcuszkiem, dzięki czemu można je ustawiać pod dowolnym kątem. Duże obrotowe lamele idealne są wszędzie tam, gdzie potrzebne jest nie tylko zaciemnienie ale i zacienienie pomieszczenia. I w domu, i w biurze verticale sprawdzają się równie dobrze. W odróżnieniu od metalowych żaluzji poziomych sprawiają, że przestrzeń publiczna staje bardziej udomowiona i mniej sformalizowana. Może to zasługa faktu, że verticale są najczęściej tekstylne i sięgają do samej ziemi, a więc przypominają tradycyjne firanki. Są jednak nieporównanie nowocześniejsze i łatwo je utrzymać w czystości. Lamele odpina się od listwy z prowadnicą, roluje, umieszcza w ochronnych woreczkach (nylonowych albo bawełnianych) i pierze w wodzie z delikatnym detergentem. Suszyć należy je w stanie rozwieszonym. Jeśli lamele są wykonane z PCV rozkłada się je na gładkiej równej powierzchni i myje ściereczką lub szczoteczką oraz stosownym detergentem. Dobrze, by preparat, w którym pierzemy lub w którym myjemy verticale miał właściwości antyelektrostatyczne, zapobiega on bowiem osadzaniu się kurzu.

Zalety verticali

Zalety stosowania verticali:

  • Doskonale prezentują się zarówno w mieszkaniach jak i w przestrzeni publicznej
  • Dają duże możliwości manewru jeśli chodzi o natężenie światła wpadającego do pomieszczenia
  • Można wybrać wersję elektryczną, która umożliwia sterowanie verticalami przy pomocy pilota
  • Są łatwe w praniu/czyszczeniu
  • Są łatwe w samodzielnym montażu

Verticale w domu Warszawa

Jak wygląda montaż verticali

Montaż verticali wiąże się z koniecznością bardzo precyzyjnego zwymiarowania wnęki okiennej. Jeżeli wysokość/szerokość wnęki nie jest jednakowa we wszystkich punktach przyjmuje się jej najmniejszy rozmiar i odejmuje 5 mm. Tylko wtedy żaluzje pionowe będą się swobodnie przesuwać i układać. Jeśli przykręcamy szynę do sufitu lub ściany należy dodać 100 mm do szerokości wnęki okiennej, żeby uniknąć prześwitów między lamelami.

Verticale cennik

Ceny verticli wahają się w zależności od ich rozmiarów oraz materiałów z jakich są wykonane. Najdroższe są verticale drewniane, które często służą także do podziału większych powierzchni na wydzielone strefy (czyli funkcjonują na zasadzie ścianek działowych) oraz te z nadrukiem – wzór można wybrać z gotowej oferty albo zamówić nadruk indywidualnie (tak samo jak w przypadku fototepety). Najprostsze tekstylne modele w jednym kolorze to wydatek nieco ponad sto złotych za sztukę. Droższe są żaluzje pionowe wykonane z PCV. Cennik verticali związany jest więc z kilkoma zmiennymi, dlatego zawsze trzeba dokładnie skalkulować nasze potrzeby i oszacować, czy jesteśmy w stanie dokonać zmian aranżacyjnych.

Warto dodać, że obok verticali coraz częściej do osłaniania dużych powierzchni wykorzystuje się żaluzje panelowe/panele okienne. Takie samo pionowe usytuowanie oraz konieczność zamontowania takiej samej szyny/prowadnicy czyni z nich ciekawą alternatywę dla klasycznych verticali. Żaluzje panelowe to także pasy materiału/PCV ale o znacznie większej szerokości – od 50 do 120 cm – wyglądają więc często jak kurtyna.