Salon Drzwi – Warszawa
ul. Grochowska 102 lok U.2
04-301Warszawa
tel. 22 119 00 50
mail: biuro@salon-drzwi.pl

Rolety zewnętrzne

Przywykliśmy sądzić, że rolety zewnętrzne mają wyłącznie zadanie ochrony lokalu przed włamaniem. Tymczasem to równe dobra osłona przeciwsłoneczna jak i przeciwwłamaniowa. Lamele rolety zewnętrznej, wykonane najczęściej z blachy aluminiowej wypełnionej pianką poliuretanową, PCW, drewna lub stali, są ze sobą połączone i tworzą pancerz/kurtynę wytrzymalszą niż w przypadku osłon okiennych wykonanych z innych materiałów. Rolety zewnętrzne najczęściej montuje się na etapie budowy, gdyż można je od razu zintegrować z ramą okienną i/lub moskitierą. Jeśli mieszkamy na parterze, często nie ma nas w domu wybór rolet zewnętrznych wydaje się optymalnym rozwiązaniem.

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe Warszawa

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne mogą być sterowane manualnie lub elektrycznie. W pierwszym przypadku będzie to pasek lub sznurek napędowy albo przekładnia z korbą. W drugim napęd stanowią siłowniki elektryczne, które współpracują z pilotem albo czasowym programatorem naściennym. Od rodzaju napędu zależy komfort użytkowania. Najfunkcjonalniejszym rozwiązaniem jest oczywiście sterowanie zdalne umożliwiające zasłanianie/odsłanianie rolet zewnętrznych oraz innych pracujących w domu systemów (ogrzewania, oświetlenia) czy bram garażowych i wjazdowych z poziomu komputera, tabletu lub smatrfona. Takie rozwiązanie stosowane jest w tzw. domach inteligentnych i wymaga zainstalowania specjalnego certyfikowanego oprogramowania. Rolety zewnętrzne można więc opuścić lub odsłonić w zależności od warunków pogodowych czy nagłej sytuacji życiowej bez konieczności powrotu do domu. Rolety zewnętrzne automatyczne to rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Nie tylko rolety antywłamaniowe

Rolety zewnętrzne z moskitierą to idealna alternatywa dla dwóch osobnych systemów osłon okiennych: rolet wewnętrznych oraz dodatkowej moskitiery. Istnieje kilka możliwości montażu rolet: rolety naokienne, nadprożowe, natynkowe i podtynkowe. Instalacja niektórych rolet nadprożowych musi być uwzględniona na etapie projektowania budynku. W przypadku rolet natynkowych, które można montować w budynkach już istniejących, wszystkie elementy konstrukcji widoczne są z zewnątrz, co wpływa na estetykę elewacji. O ile w prywatnym domu takie rozwiązanie zależy wyłącznie od decyzji gospodarzy, o tyle w budynku wielorodzinnym ingerencja w zmianę wyglądu elewacji wiąże się z wydaniem zgody przez wspólnotę mieszkaniową. Z kolei rolety naokienne to możliwość konserwacji od wnętrza mieszkania, dlatego nie zabudowuje się klapy rewizyjnej.

W przypadku wszystkich rolet zewnętrznych stosuje się innowacyjne rozwiązania w zakresie sprzętu okiennego i skrzyń roletowych.

Rolety zewnętrzne dostępne w różnych kolorach

Kolorystyka rolet zewnętrznych oraz skrzyń roletowych jest bardzo szeroka. Kolorowe skrzynki roletowe traktuje się jako doskonały element dekoracyjny. W zależności od wybranego producenta oraz linii produktów, możemy spodziewać się dwudziestu-trzydziestu barw do wyboru. Od klasycznych bieli i szarości, przez imitację drewna (dąb, mahoń, orzech), po purpurę, zieleń i czerń. Można więc dobrać kolor rolet zewnętrznych tak, że idealnie wpiszą się w stylistykę budynku oraz aranżację mieszkania.

Dodatki do rolet zewnętrznych

Jak już wspominaliśmy, rolety zewnętrzne można wybrać w wersji podstawowej, manualnej, ale można także wybrać opcję z moskitierą albo cały system zintegrowanej bezprzewodowej obsługi rolet, markiz czy bram. Wśród dodatków do rolet zewnętrznych znajdziemy m. in.:

  • Naścienny sterownik z programatorem czasowym
  • Czterdziestokanałowy pilot
  • Czujnik słoneczny kierujący roletami w zależności od aktualnego natężenia światła

Wszystkie dodatki tworzone są z myślą o usprawnieniu pracy rolet oraz o ich zdalnej obsłudze. Cennik rolet zewnętrznych związany jest więc bezpośrednio z ich konstrukcją, sposobem montażu oraz ilością oraz technicznym zaawansowaniem poszczególnych dodatków. Im nowocześniejsze rozwiązania technologiczne, tym wyższa cena. Jednak relacja jakości nowoczesnych rolet antywłamaniowych oraz przeciwsłonecznych do ich ceny pozostaje zrównoważona: to naprawdę dobra inwestycja.