Salon Drzwi – Warszawa
ul. Grochowska 102 lok U.2
04-301Warszawa
tel. 22 119 00 50
mail: biuro@salon-drzwi.pl

Rolety zaciemniające

Rolety są nowoczesnymi przesłonami okiennymi, które od wielu lat sukcesywnie wypierają tradycyjne firanki i zasłonki. Ich zaletami są proste użytkowanie, łatwość utrzymania w czystości oraz wielofunkcyjność. Ta ostatnia wynika z rozmaitości materiałów i konstrukcji, przystosowanych do ochrony wnętrza zarówno przed światłem, jak i nasłonecznieniem. Jedną z grup przesłon okiennych są rolety zaciemniające, produkowane w wielu wariantach.

Rolety odbijające światło

Podstawową funkcja, jaką pełnią rolety wewnętrzne zaciemniające, jest maksymalne ograniczenie dostępu światła zewnętrznego do pomieszczenia. Dotyczy to zarówno oświetlenia ulicznego po zapadnięciu zmroku, jak i promieni słonecznych w dzień. Pierwsze skojarzenie, jakie nasuwają takie produkty wiąże się z ich przeznaczeniem do stworzenia lepszych warunków nocnego wypoczynku w sypialni. Nie jest to jedyna rola, w jakiej znajdują zastosowanie rolety zaciemniające. Jednym z miejsc, w którym można je wykorzystać jest modne w ostatnich latach kino domowe. Oglądanie filmów wyświetlanych przez projektor na ekranie wymaga stworzenia odpowiedniej atmosfery wnętrza. Rolety odbijające światło pomogą stworzyć takie warunki. Dodatkowym atutem takiej przesłony może być rozszerzenie jej funkcji o ochronę wnętrza domu przed nagrzewaniem ciepłem promieni słonecznych. Specjalne rolety z powłoką termoizolacyjną sprawią, że pokój czy kuchnia pozostaną przyjemnie chłodne, zapewniając komfortowe warunki domownikom. Praktycznym rozwiązaniem są też rolety na okna dachowe odbijające światło. Pomieszczenie pod skośnym dachem jest szczególnie narażone na eksplorację promieniami UV, a odpowiednia przesłona zapewni przyjazny mikroklimat i efektywny nocny wypoczynek.

rolety materiałowe okienne z Warszawy

Rolety zaciemniające w kasetce i mini

Podobnie, jak inne typy rolet, tak i modele ograniczające dostęp światła są wykonywane w kilku wariantach konstrukcyjnych. Do wyboru są zarówno klasyczne rolety zaciemniające w kasecie, jak i tańsze, łatwiejsze w montażu modele mini. Zarówno jedne jak i drugie mają wiele zalet, ale tą najważniejszą jest ochrona przed skutkami oddziaływania światła zewnętrznego. Wybór odpowiedniego modelu jest uzależniony od wielu czynników, począwszy od dostępnych środków, typu pomieszczenia oraz konstrukcji samego okna. Modele mini lepiej sprawdzą się na mniejszych szybach okiennych, a montowane bezpośrednio do ramy nie wymagają też ingerencji w jej strukturę. Dlatego stanowią dobry wybór tam, gdzie ich instalacja jest przewidziana tymczasowo (np. w pokoju małego dziecka). Da dłużej lepiej wybrać rolety zaciemniające na wymiar w kasecie montowane na stałe do ściany lub futryny okiennej.

Grube tkaniny

Z założenia, każda roleta odbijająca promienie słoneczne ma za zadanie zaciemnienie wnętrza i jego ochronę przed nagrzaniem przez słońce. Z drugiej strony jest też istotnym elementem wystroju wnętrza, dlatego warto zadbać o jej odpowiedni design. Do produkcji takich przesłon stosuje się bardzo grube tkaniny o współczynniku przenikania światła na poziomie nawet 0%. Oznacza to, że materiał całkowicie zatrzymuje promienie świetlne. Nawet te najgrubsze i najbardziej odporne tkaniny charakteryzują się atrakcyjna kolorystyką i wzorami, a także ciekawymi fakturami, które są dodatkowym elementem dekoracyjnym.