Salon Drzwi – Warszawa
ul. Grochowska 102 lok U.2
04-301Warszawa
tel. 22 119 00 50
mail: biuro@salon-drzwi.pl

Rolety okienne

Rolety do okien zdetronizowały w naszych mieszkaniach zasłony i firanki. Trudno się dziwić: są wygodniejsze w użytkowaniu, utrzymaniu czystości, dają wrażenie optycznego powiększenia przestrzeni oraz nadają jej walor nowoczesności. Zasłony i firany to siedlisko kurzu i roztoczy – rolety nie. Wygoda tego rozwiązania sprawia, że często decydujemy się na rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Ochrona mieszkania jest wtedy pełna: wewnętrzne chronią przed wzrokiem ciekawskich oraz optymalizują dostęp światła dziennego, zewnętrzne mogą mieć charakter antywłamaniowy, gwarantując domownikom oraz ich dobytkowi bezpieczeństwo.

Rolety mini i w kasetce

Bez względu na wymiar oraz usytuowanie okna, zawsze można dobrać stosowną roletę. Do najmniejszych okienek, np. w łazience czy na klatce schodowej domu, przeznaczone są rolety mini. Okna połaciowe z powodzeniem zasłonią rolety dachowe. To specjalne rolety z prowadnicami, które gwarantują wygodę użytkowania oraz możliwość przysłonięcia tylko fragmentu szyby. Rolety z prowadnicami sprawdzają się oczywiście w każdym oknie: prowadnica to możliwość ukrycia brzegu tkaniny lub innego materiału, z którego wykonane są rolety na okna a tym samym gwarancja, że nie będzie się on strzępił i deformował, a w razie przeciągu roleta nie odpadnie.

Zamów rolety na wymiar

rolety materiałowe okienne z Warszawy

Rolety okienne najlepiej zamawiać na wymiar. W sklepach dostępne są wyłącznie rolety okienne znormalizowane dla najpopularniejszych wymiarów okien, co oznacza, że dla okien nietypowych nie dobierzemy stosownego modelu. Kłopot jest zwłaszcza z drzwiami balkonowymi: rolety balkonowe standardowe często bywają za długie albo za wąskie do nowoczesnych dwuskrzydłowych drzwi. Tymczasem aby rolety na balkon spełniały swoje zadanie muszą być perfekcyjnie dopasowane. Rolety na wymiar to jedyna gwarancja, że będą one spełniały należycie swoje zadanie.

Oferujemy rolety do wszystkich pomieszczeń

Rezygnując z innego rodzaju wystroju okien na rzecz rolet wewnętrznych dobrze zamontować je we wszystkich pomieszczeniach. Rolety kuchenne, rolety do łazienki oraz rolety dzień noc do wszystkich pokojów to optymalny zestaw. Jednorodność aranżacyjna naszego mieszkania na pewno nie ujdzie uwadze domowników i gości: po rezygnacji z zasłon i firanek mieszkanie wydaje się większe i nowocześniejsze.

Atrakcyjne rolety materiałowe rzymskie

rolety materiałowe rzymskie okienne z WarszawyObok klasycznych rolet drewnianych, polecamy rolety rzymskie, verticale, plisy okienne – każde rozwiązanie jest wygodniejsze od ciężkich zasłon i firan. Obok ewidentnych walorów estetycznych, zyskujemy łatwy dostęp do szyb, parapetów i framug, co znaczne ułatwia mycie okien. Eliminacja karniszy oraz mięsistych tekstyliów to także koniec kłopotów z ich praniem i suszeniem. Rolety rzymskie szczególnie dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, w których liczy się nieograniczony dostęp światła: w pokojach usytuowanych od strony ogrodu, z dala od ulicy albo w mieszkaniach położonych na wysokich kondygnacjach – tu nikt nie zagląda w okna.

 

Nowoczesne rolety dzień noc

Rolety okienne dzień nocSzczególną popularnością cieszą się rolety dzień noc – rozwiązanie łączące w sobie cechy dziennych rolet przepuszczających światło oraz rolet nocnych, które dostęp światła odcinają. Specyficzny układ pasków na tkaninie sprawia, że roleta wewnętrza noc dzień nie zaciemnia pomieszczenia nawet, kiedy jest całkowicie zasłonięta. Im jaśniejszy kolor materii, z której wykonana jest roleta, tym większy dopływ światła. W przypadku rolet białych, szarych czy ecru zyskujemy dodatkowy walor: pomieszczenie wydaje się optycznie większe i sterylnie czyste.

Niestandardowe rolety dachowe i balkonowe

Roleta okienna musi być perfekcyjnie dopasowana, w przeciwnym razie szpeci i nie spełnia swojego zadania. Niestandardowe rolety dachowe czy balkonowe, a także te do najmniejszych czy nietypowych w kształcie okien, zawsze wymagają precyzyjnych pomiarów przez fachowca. Im staranniej wykonana roleta wewnętrzna, tym dłuższa jej żywotność, a w razie problemów z eksploatacją jest gdzie zgłosić reklamację. Jeśli kupujemy gotowe rolety w sklepie i samodzielnie próbujemy je dopasować do okna, możemy je po prostu zniszczyć i stracić pieniądze.