Salon Drzwi – Warszawa
ul. Grochowska 102 lok U.2
04-301Warszawa
tel. 22 119 00 50
mail: biuro@salon-drzwi.pl

Plisy okienne

Wśród najnowocześniejszych osłon okiennych prym wiodą plisy tekstylne, które doskonale sprawdzają się w mieszkaniach oraz pomieszczeniach użyteczności publicznej na najniższych kondygnacjach oraz zaopatrzonych w dużą ilość okien. To świetne rozwiązanie do pomieszczeń, w których jest dużo przeszklonych powierzchni o nietypowych kształtach, szklany dach albo okna dachowe. Plisy okienne mogą być monochromatyczne, wykonane z tkaniny o dwóch różnych kolorach albo wzorzyste. Ta ostatnia opcja jest bardzo atrakcyjna estetycznie: światło przenikające takie rolety rysuje na szybach misterne wzory.

Plisy wyjątkowa alternatywa dla rolet i żaluzji

 

plisy okienne z warszawyJeśli rolety i żaluzje to alternatywna dla firanek i zasłon, plisy można określić mianem alternatywy dla tradycyjnych rolet i tradycyjnych żaluzji. Mechanizm działania jest porównywalny, ale plisy wyglądają dużo lżej i łatwiej wyczarować przy ich pomocy niezwykły klimat pomieszczenia. Łączenie dwóch kolorów tkanin daje możliwość uzyskania żaluzji plisowanej w opcji dzień-noc. Tkanina zaciemniająca łączona jest z delikatną firankową i dzięki temu osłona okienna ma walory firan i zasłon – ale ani jednych, ani drugich nie ma w naszych oknach i nie musimy borykać się z ich zawieszaniem, praniem, suszeniem. Są więc nowoczesne plisy okienne – nazywane też żaluzjami plisowanymi lub roletami plisowanymi – doskonałym rozwiązaniem także dla tradycjonalistów, którzy chcą utrzymać ten wizualny podział na zasłony i firany, ale w nieco odświeżonym wydaniu.

Zalety plis okiennych

W porównaniu do rolet i tradycyjnych żaluzji, plisy na okna są dużo lżejsze, montuje się je w świetle okna, co umożliwia otwarcie go na oścież a także wyglądają bardziej nowocześnie. Są więc plisy bezinwazyjne i proste w obsłudze. Wato nadmienić, że można je od dołu do góry lub od góry do dołu – to znacznie zwiększa manewrowanie dopływem światła i ciepła. Największe zaciemnienie dają plisy z materiału typu blackout, a największą oszczędność ciepła – plisy termoizolacyjne. Tradycyjne żaluzje składają się z połączonych ze sobą sznurkiem lub żyłką metalowych lub drewnianych lamelek czyli cieniutkich listewek. Często te sznurkowe połączenia plączą się i cała żaluzja się deformuje. Plisy w oknach wykonane są natomiast z jednego kawałka tkaniny – jeśli pamiętacie z dawnych lat modę na plisowane spódnice, z łatwością wyobrazicie sobie wygląd plisy okiennej. Tu nie ma się co zepsuć, poplątać i zdeformować. Jest wprawdzie w niektórych modelach sznurek utrzymujący całą konstrukcję i umożliwiający podciąganie plisy, ale fakt, że nie ma lamel działa wyłącznie na korzyść tej osłony okiennej.

 

Pozytywne opinie użytkowników

plisy okienne na niestandardowych oknach z warszawyUżytkownicy bardzo chwalą sobie plisy na okna. Ich prosta i funkcjonalna konstrukcja sprawia, że mają długi termin gwarancji. Opinie o plisach okiennych podkreślają, że zasadniczym walorem tego rodzaju rozwiązanie jest fakt, że plisy się nie deformują. Poplątane i odkształcone żaluzje poziome często nawet jeśli są odkszałcone, wiszą w oknach i szpecą pomieszczenie – zanim zdecydujemy się na wymianę, mija sporo czasu. A plisy montuje się i demontuje bardzo łatwo, dlatego w razie konieczności ich wymiany nie ma kłopotu. Montaż plis to zadanie dla każdego, nie jest nam niezbędny fachowiec, chociaż w razie jakichkolwiek wątpliwości, dobrze skorzystać z jego pomocy. Niektórzy podnoszą argument, że cena plis jest zbyt wysoka. W ostatecznym rozrachunku argument ten łatwo obalić: plisy nie psują się i nie ma konieczności ich napraw albo częstych wymian. raz wydane pieniądze stosowne są do jakości i trwałości produktu.

 

Dostępne w różnych kolorach i wzorachplisy okienne na niestandardowych oknach z warszawy

Wybór materiałów i wzorów na rolety i żaluzje plisowane jest duży. Montaż plis okiennych jest prosty. Ich funkcjonalność nie pozostawia nic do życzenia. Plisy do okien dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Warto rozpatrzyć zamontowanie tego rodzaju osłon okiennych wszędzie tam, gdzie ilość okien jest znaczna i bardzo ważna jest możliwość regulowania dopływu światła i ciepła przez cały dzień. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się plisy w graficzne florystyczne wzory oraz plisy dwukolorowe.