Salon Drzwi – Warszawa
ul. Grochowska 102 lok U.2
04-301Warszawa
tel. 22 119 00 50
mail: biuro@salon-drzwi.pl

Okna energooszczędne PCV

Okna energooszczędne PCV to doskonały wybór dla domów i mieszkań. Wykonane ze sprawdzonego w różnorodnych warunkach klimatycznych PCV są niezwykle trwałe, solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich estetyczny wygląd i łatwość utrzymania w czystości ma wielu miłośników.

Okna PCV mogą być jednak również elementem, który wpływa na koszty utrzymania domu czy mieszkania. Dlaczego? Głównie ze względu na szczelność, którą zapewnia precyzyjne wykonanie, odpowiedni montaż, a w przypadku okien pasywnych także komory, które zatrzymują ciepło i nie powodują strat.

 wacławek rehau

Bogata oferta okien PCV

W naszym asortymencie znajdą Państwo bogatą ofertę okien PCV. Posiadamy okna w różnej kolorystyce, co pozwoli dopasować je do aranżacji domu czy mieszkania i stworzyć spójną, piękną przestrzeń. Okna w naszej ofercie mają wyjątkowo konkurencyjne ceny w stosunku do innych salonów.

Przede wszystkim jednak są one wyłącznie najwyższej jakości. Stawiamy na uznanych producentów, których wieloletnie doświadczenie w produkcji oraz uznanie wielu klientów pozwala gwarantować, że dokonają Państwo dobrego zakupu. W wyborze chętnie pomogą nasi doradcy.

Właściwości okien energooszczędnych

Okna energooszczędne muszą być przede wszystkim szczelne. Wtedy zatrzymują ciepło w mieszkaniu i nie dopuszczają do straty ciepła. Dzięki temu ogrzewanie mieszkania czy domu może być nieco mniejsze, a co za tym idzie klient zaoszczędza środki finansowe na ogrzanie mieszkania.

Okna energooszczędne to również większy komfort dla użytkowników domu czy mieszkania. Wszak nikt z nas nie lubi nieszczelnych okien, przez które w mieszkaniu jest zimno. Doszczelnianie ich na własną rękę nie jest tanie ani przyjemnie, dlatego warto zwrócić uwagę na ich szczelność już przy zakupie.

Okna do domu oraz mieszkania w bloku

Okna energooszczędne sprawdzają się doskonale zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. W mieszkaniu zwykle mają one standardowy wymiar i wielkość, w domu można sobie pozwolić na bardziej efektowne rozmiary i nawet niestandardowe kształty.

W przypadku domu, ogrzanie dużej powierzchni jest zwykle trudniejsze i bardziej kosztowne, ze względu na większą przestrzeń. Tym bardziej wówczas warto wybrać okna energooszczędne, dzięki którym dom będzie bardziej komfortowy, cieplejszy i dużo tańszy w utrzymaniu, ze względu na niższy jego koszt.

Okna tarasowe przesuwne

Okna tarasowe przesuwne dedykowane są klientom, którzy posiadają duże przestrzenie okienne. Piękne wyjście na taras, a jednocześnie zachowanie bezpieczeństwa i szczelności to cecha okien najwyższej jakości. Takie właśnie produkty znajdą Państwo w naszym salonie, a najlepsze rozwiązania doradzą nasi specjaliści.

Szanowni Państwo

chcielibyśmy przedstawić Państwu firmę Wacławek Sp. z o.o., która jest już na rynku od 2003 roku. Specjalizujemy się w produkcji okien, drzwi, konstrukcji okiennych oraz okien nietypowych z PVC z profili renomowanej niemieckiej firmy REHAU. Posiadamy doświadczenie w wielu realizacjach wielopowierzchniowych jak i w obsłudze klientów indywidualnych, znani jesteśmy z terminowości i profesjonalizmu w podejściu do klienta. Służymy radą i pomocą. Przeprowadzamy na prośbę klienta regulacje, naprawy i konserwacje okien oraz coroczny serwis okuć, wymagany przy 5-letniej gwarancji.

Przedstawiamy profil Euro-Design 70 charakteryzujący się doskonałą izolacyjnością termiczną oraz nowoczesnym wyglądem. Jeżeli przywiązujesz wagę do nowoczesnego wzornictwa, komfortu miejsca, w którym mieszkasz oraz oszczędności kosztów dzięki efektywnej izolacji termicznej – dokonałeś doskonałego wyboru.

Nowy obraz

Zalety

 • doskonałe parametry cieplne okien Euro-Design 70 pozwolą na znaczne oszczędności energii
 • dzięki gładkim, łatwym w czyszczeniu powierzchniom zewnętrznym profili mycie okien staje się niezwykle proste i przyjemne
 • system okienny Euro-Design 70 daje szerokie możliwości wyboru kształtu oraz koloru okien i drzwi balkonowych
 • dwie obwiedniowe (umieszczone na całym obwodzie okna) uszczelki skutecznie chronią przed chłodem, kurzem i wilgocią z zewnątrz
 • wzmocnienie stalowe o dużym przekroju zapewnia wysoką stabilność okien
 • profile są przyjazne dla środowiska, Twojego zdrowia i podlegają recyklingowi

 

Design

 • do wyboru masz dwa klasyczne skrzydła niezlicowane, skrzydło półzlicowane typu A oraz skrzydło zaokrąglone
 • szerokie możliwości kreacji daje obszerna paleta profili okleinowanych (jednobarwnych lub drewnopodobnych) oraz profili lakierowanych
 • bogata oferta form okien, takich jak okna okrągłe, trójkątne, romboidalne oraz szczeblinowe
 • w ofercie także szare uszczelki, stanowiące miły akcent na tle białych profili

 

Właściwości

 • głębokość profili: 70 mm
 • system 5-komorowy
 • wartość współczynnika przenikania ciepła: Uf= 1,3 W/m²K (zbrojenie standardowe)
 • oszczędność energii: do 56% (baza porównawcza – okna drewniane o współczynniku Uw= 2,7 W/m²K)
 • potwierdzona izolacyjność akustyczna Rw = 45 dB
 • odporność na włamanie do klasy WK 2
 • przepuszczalność powietrza: klasa 4
 • wodoszczelność: klasa 9 A / E 750
 • w ofercie także nowoczesne profile narożne, ograniczające do minimum możliwość powstawania skroplin

 

W naszych wyrobach stosujemy bogato wyposażone okucia MACO oraz G-U wiodących w Europie producentów:

Nawierzchniowe systemy okuć G-U

 • smukły, nie wychodzący ponad przylgę wygląd
 • prosta zabudowa i nieskomplikowana regulacja: dzięki nowemu zabezpieczeniu osi i elastycznej osłonce zawiasu
 • skrzydło na wysokość pomieszczenia do 2800 mm i sprawdzony udźwig okuć do 200 kg

 

Systemy okuć MACO MULTI-TREND

 • lekko funkcjonują
 • łatwo je można rozbudowywać
 • łatwe w obsłudze
 • wysoka jakość pomimo niewielkiej ilości elementów
 • pozwala na budowę okien nietypowych
 • można rozbudowywać istniejące już okna

 

W związku z coraz większymi wymaganiami izolacyjności termicznej okna, ważnym

elementem jest dobór szyby zespolonej, poniżej krótka charakterystyka:

Szyby ciepłochronne jednokomorowe produkowane są ze szkła niskoemisyjnego miękkopowłokowego, które wytwarzane jest w procesie „off line” tzn. metaliczna powłoka nakładana jest na taflę poza linią produkcyjną szkła float. Wartość współczynnika emisyjności tej powłoki jest kilkakrotnie niższa niż szkła. Szyba jednokomorowa zbudowana z tego typu szkła pozwala na osiągnięcie znakomitych parametrów: wysokiej przepuszczalność światła dziennego, maksymalnie niskiego współczynnika przenikalności cieplnej U, najwyższej przejrzystości, neutralności kolorów oraz optymalnej

przepuszczalności energii (szyba z wypełnioną gazem szlachetnym przestrzenią międzyszybową (argon) osiąga współczynnik przenikania ciepła U=1,0 [W/(m2 K)].

Szyby ciepłochronne dwukomorowe, zbudowane są z 2 szyb z powłoką termoizolacyjną, i przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem, co pozwala na uzyskanie doskonałej równowagi pomiędzy najniższymi współczynnikami U o wartości nawet 0,6 [W/(m2 K)] a przepuszczalnością energii (g= 50) i najwyższą przejrzystością (71% przepuszczalności światła) i to przy zachowaniu neutralnych kolorów.

Dane Techniczne Budowa ZespoleniaGazPrzepuszczalność Energii Słonecznej g [%]Przepuszczalność Światła Tl [%]Odbicie Światła Rl [%]Współczynnik Przenikania Ciepła U [W/m2K]
4/16/4LEArgon6380121,1
4LE/16/4/16/4LEArgon5071150,6

 

Nowy obraz (1)

Współpracujemy z najlepszymi firmami na rynku producentów szkła EFFECT GLASS S.A. i PILKINGTON to producenci wysokiej jakości szyb zespolonych oraz szkła hartowanego, dysponujący jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce, opartym na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych.