Salon Drzwi – Warszawa
ul. Grochowska 102 lok U.2
04-301Warszawa
tel. 22 119 00 50
mail: biuro@salon-drzwi.pl

Przylgowe drzwi wewnętrzne Agmar

Drzwi drewniane przylgowe zaliczają się do tych najbardziej tradycyjnych, montowanych we wnętrzach pomieszczeń od wielu lat. Mają one charakterystyczną konstrukcję, w której wyróżnia się tzw. felc, czyli rowek umieszczony wzdłuż bocznych i górnej krawędzi elementu. Pozwala on na połączenie skrzydła z ościeżnicą (przyleganie). Również ona ma charakterystyczną formę, dopasowaną do felcu skrzydła. W drzwiach przylgowych po zamknięciu nachodzi ono na ościeżnicę od zewnątrz, przy czym jej część wystaje poza obrys skrzydła.

Drzwi pokojowe przylgowe mają bardzo naturalny wygląd. Dzięki temu nie wpływają na aranżację wnętrz bez względu na to, w jakim stylu została wykonana. Na dopasowanie pozwala też różnorodne i urozmaicone wzornictwo oraz wiele wariantów przeszkleń czy dekoracyjnych metalowych listew. Drzwi przylgowe świetnie sprawdzają się szczególnie tam, gdzie zostały wkomponowane w ścianę o dużej powierzchni. Wyraźne wyodrębnienie ich z płaszczyzny sprawia, że ściana wydaje się mniejsza. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne w długich korytarzach, w których na jednej ścianie umieszczono kilka par drzwi do różnych pomieszczeń.

Nowoczesne i stylowe drzwi przylgowe

Przylgowe drzwi pokojowe ze względu na swój klasyczny wygląd, doskonale sprawdzają się w aranżacjach w stylu tradycyjnym. Dodanie przeszklenia w określonym kształcie klamek i okuć retro czy vintage sprawia, że drzwi tego typu idealnie dopasowują się do wnętrz w klimacie prowansalskim, skandynawskim, rustykalnym czy kolonialnym. Pomocna w takiej stylizacji jest też kolorystyka. Drzwi drewniane Agmar wykonane są z drewna sosnowego lub dębowego. są dostępne w wielu naturalnych odcieniach, a także w szerokiej gamie kolorów z palety RAL. Może to być również kolor biały lub ecru typowy dla stylowych wnętrz.

Drzwi wewnętrzne Agmar mogą być też wybierane do nowoczesnych wnętrz. Wystarczy uzupełnić wybrany wzór z kolekcji klasycznej lub Soft Line o proste w formie klamki, osłony zamków czy zawiasy. O nowoczesności świadczy też perfekcja wykonania modeli, w których każdy element jest kompatybilny z pozostałymi częściami konstrukcji. Ma to znaczenie zarówno dla komfortu użytkowania, jak i trwałości drzwi, które są odporne na odkształcanie.