Salon Drzwi – Warszawa
ul. Grochowska 102 lok U.2
04-301Warszawa
tel. 22 119 00 50
mail: biuro@salon-drzwi.pl

Drzwi wewnętrzne Agmar

Drzwi wewnętrzne umożliwiają wydzielenie stref różnych pomieszczeń, z jednej strony zapewniając intymność ich mieszkańcom, a z drugiej – eliminując problemy związane z rozchodzeniem się dźwięków czy zapachów. Dlatego są tak ważne w aranżacji domu, przyczyniając się do poprawy komfortu każdego z mieszkańców, a także odwiedzających ich gości. Nowoczesne drzwi Agmar doskonale sprawdzają się w tej roli. Łącząc spójną, przemyślaną konstrukcję z wysoką estetyką wykonania, są dobrym wyborem zarówno do sypialni czy salonu, jak i do pokoi dziecięcych, a nawet do kuchni czy łazienki.

Wyjątkowy komfort i estetyka drzwi

Tym co wyróżnia drzwi drewniane Agmar jest duża różnorodność wzorów. Dzięki niej możesz dopasować model nie tylko do preferencji, ale też do przeznaczenia pomieszczenia czy ogólnego wystroju wnętrza domu. Podstawę wyboru modelu z kolekcji stanowi gwarancja komfortu użytkowania. Starannie dopasowana do ościeżnicy konstrukcja skrzydła drzwiowego, odpowiednio dobrane zawiasy i zamki przyczyniają się do płynnego otwierania i zamykania, bez skrzypienia i zacinania się. W efekcie drzwi pokojowe Agmar są odpowiednie również dla dzieci.

Istotną cechą drzwi wewnętrznych Agmar jest też ich bogate wzornictwo. Wykonane z drewna sosnowego lub dębowego, nie tylko mają elegancki wygląd, ale też zachowują wszystkie walory naturalnego drewna. Są ciepłe i przyjemne w dotyku, dobrze izolują wnętrze przed utratą ciepła, a ich parametry akustyczne zapewniają dwukierunkową ochronę – mieszkańca pokoju przed dźwiękami z wnętrza domu i domowników przed hałasem z pokoju. Nowoczesne drzwi pokojowe są też dostępne w wielu wariantach wzorniczych:

  • pełne,
  • z pojedynczą lub kilkoma szybami w różnych kształtach,
  • z dekoracyjnymi listwami metalowymi,
  • w różnych odcieniach brązu.

Drzwi z przeszkleniami zapewnią dostęp światła dziennego do wnętrza domu, rozjaśniając korytarze. Metalowe pasy w drzwiach optycznie poszerzają je lub podwyższają, wpływając też na proporcje pomieszczenia. Różnorodność kolorów pozwala na dopasowanie modeli do paneli podłogowych czy parkietu.

Drzwi przylgowe i bezprzylgowe

Drzwi wewnętrzne Agmar są też dostępne w dwóch wariantach konstrukcyjnych – jako drzwi drewniane przylgowe lub bezprzylgowe. Czym różnią się oba modele? Podstawowym elementem jest sposób umieszczenia zawiasów. W drzwiach bezprzylgowych są one schowane, dzięki czemu po zamknięciu skrzydła tworzy ono jedną płaszczyznę z ościeżnicą. Takie modele świetnie pasują do wnętrz aranżowanych w stylu minimalistycznym, w którym nadmiar szczegółów jest zbędny.

Z kolei w drzwiach bezprzylgowych zawias jest mocowany zewnętrzne, a po zamknięciu pozostaje widoczny. Drzwi przylgowe wymagają ościeżnicy o specjalnej konstrukcji, dlatego nie mogą być dopasowane do już istniejącej, jeśli chcesz jedynie wymienić skrzydło. Z drugiej strony mają one bardzo korzystny wpływ na wygląd małych pomieszczeń. Brak dodatkowych linii dzielących ścianę nie powoduje ich dalszego zmniejszania. Zarówno drzwi przylgowe, jak i bezprzylgowe Agmar są dostępne we wszystkich wariantach wzorniczych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i pozostajemy do Państwa dyspozycji.